Chór gospel „Z miłości”. W swej działalności artystycznej koncentrujemy się na ewangelizacji poprzez muzykę, dlatego wykonywane przez nas pieśni przesycone są słowami nawiązującymi do Ewangelii. Głęboko wierzymy w ideę muzyki gospel (z jęz. ang. – god spell) i zgodnie z jej założeniem staramy się dzielić Dobrą Nowiną.

Jesteśmy chrześcijańską międzywyznaniową grupą muzyczną, powstałą z pasji do muzyki gospel.

Istniejemy od 20 lat, jesteśmy młodymi (ciałem i duchem) ludźmi z różnych stron Śląska i nie tylko. Założycielami chóru są: Anna i Norbert Pawlak. Ania i Norbert to absolwenci  amerykańskiej Uczelni Muzycznej – Lee University. Funkcję dyrektora artystycznego zespołu pełni wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka, liderka zespołów MOW i Slow Sunset – Anna Bratek.

Są wśród nas profesjonaliści, którzy na co dzień zajmują się śpiewem i muzyką, są amatorzy, niektórzy prowadzą śpiew, uwielbienie w swoich parafiach, zborach, wszyscy obdarzeni przez Boga talentem muzycznym.

Co nas wyróżnia? Dobra energia i szczerość przekazu, to silne składowe naszych koncertów. Idą one w parze z profesjonalizmem i wieloletnim doświadczeniem scenicznym.
To, co jednak znacząco nas odróżnia od innych zespołów gospelowych to język wykonywanych kompozycji. Jest nim język polski! Co prawda śpiewamy również w obcych językach, jednak przeważająca część utworów wykonywana jest po polsku, tak, by tekst docierał bezpośrednio do słuchacza i mógł być odbierany z pominięciem bariery językowej.

Doświadczenie sceniczne.
Dotychczas koncertowaliśmy z wielkimi nazwiskami polskiej i zagranicznej sceny muzycznej, takimi jak: Serge Robinson Junior, Beata Bednarz, Miuosh. Występowaliśmy na wielu festiwalach, festynach, akcjach ewangelizacyjnych i charytatywnych. Niektóre z nich to: Ogólnopolski Festiwal Twórczości Chrześcijan „Dla Jezusa”, Festiwal Życie, czy Gospel Celebration. Zagraliśmy ponad 100 różnych koncertów w Polsce i za granicą!

Dołącz do nas! Zapraszamy na próby chóru w soboty w godz. 09:30-11:30.

Adres: Młodzieżowy Dom Kultury, Ruda Śląska ul. Janasa 28

TAGS: #gospelchoir, #gospel, 

Go top